Gmina Tivissa nie jest duża. Jej powierzchnia to tylko ok. 209 km2. Na obszarze tym mieszka nieco ponad 1600 osób. Oprócz samej Tivissy w skład gminy wchodzą też takie miejscowości jak La Serra d’Almos, Darmós, Llaberia.
La Serra d`Almos
Ta mała wieś znajduje się na północ od Tivissy i liczy sobie około 250 mieszkańców. Posiada herb, którym jest tarcza w kształcie kwadratu z wpisaną w nią topolą ze złotą piłą umieszczoną na pniu. Jest zdecentralizowaną jednostką miejską, co oznacza, że zachowuje do pewnego stopnia autonomię administracyjną od Tivissy. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że wieś oddzielono od Tivissy w 1767 roku i została w jej rejon wcielona ponownie w 1940 roku.
W centrum wsi warte odwiedzenia są m.in.: kościół Sant Domènec (czyli kościół św. Dominika), który istnieje od ponad trzystu lat, obszar rekreacyjny La Bolera, stary młyn. W pobliżu znajduje się zaś obszar rekreacyjny Font Vella, a także Serra del Montalt, pasmo należące do Serra de Llaberia. W pobliżu przebiega trasa GR7 będąca częścią europejskiego długodystansowego szlaku pieszego E4.
Wioska słynie w okolicy z wypieków chleba i ciastek. Produkowane są tu również wina gatunkowe.
Darmós
Niewielka miejscowość, Darmós, jest zamieszkiwana przez zaledwie około 125 mieszkańców. By się do niej dostać z Tivissy, należy jechać na północ do La Serra d’Almos, a potem dalej w kierunku północno zachodnim. Darmós jest oddalone od Tivissy o około 10 kilometrów. Również i tu można znaleźć zabytkowy kościół z 1776 roku. Jest on poświęcony świętemu Michałowi, a fundatorem był biskup Tortosy, hiszpańskiego miasta portowego. Kościół zniszczyli w 1810 roku Francuzi, ale już 4 lata później został odrestaurowany, a w drugiej połowie XIX wieku w pełni go odbudowano. W 1977 kościół ozdobiono grafiką z kafelków, która przedstawia św. Michała czuwającego nad miejscowością.
Llaberia
Llaberia to malownicza miejscowość w gminie Tivissa, która jest położona na zachodnich zboczach Serra de Llaberia – na północny. Miasteczko jest praktycznie opuszczone, a przynajmniej w roku 2005 według spisu ludności nikt tu nie mieszkał – według spisu z 2008 roku żyły tu 4 osoby. W Llaberii znaleźć można zabytkowy kościół romański św. Jana Chrzciciela, który został dodatkowo ufortyfikowany między XII a XIII wiekiem. Jest tu także muzeum będące dziedzictwem architektonicznym Katalonii – to nieduży budynek składający się z parteru, podłogi i poddasza.